Lesmateriaal
Projecten
Trainingen
Agenda
Nieuws
Over ESERO
Partners
Privacy
Projecten
Lesserie: Proefjes en lesactiviteiten
Les: Lesactiviteit: Ballon in de fles
Les
Lesactiviteit: Ballon in de fles
De leerlingen ervaren de kracht van de atmosfeer. Ze proberen een ballon in een fles op te blazen. Ze ontdekken dat dit niet lukt, omdat de lucht in de fles weerstand biedt.
Download lesmateriaal
Les informatie
Type
Les
Groep
Havo 1 - 2
Vwo 1 - 2
Kerndoelen
31
-
32
Werkvormen
Experiment / proefje, Onderzoek
Deze les hoort bij
Lessenserie
Proefjes en lesactiviteiten
Verrijk je lessen met korte, boeiende, interactieve proefjes en activiteiten die je leerlingen enthousiasmeren en abstracte concepten tot leven brengen.
Download lesmateriaal
Kijk ook eens naar deze lessen
Les
Lekker kwartetten
De leerlingen maken een kwartet met de kennis die zij hebben opgedaan in les 1 en 2 van dit thema.
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Hoe bescherm je een satelliet in de ruimte?
Test engineer Charlotte Powels laat zien hoe zij de onderdelen van een satelliet test voordat ze ruimte ingaan.
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Hoe maak je duurzame koffie met satellietdata?
Hoe meet je CO2 uitstoot met een satelliet? En hoe helpt deze data bij het verduurzamen van de koffie industrie?
Vmbo 1
-
2
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Lesactiviteit: Medisch onderzoek astronauten
Astronauten moeten lichamelijk en geestelijk in topvorm zijn. De leerlingen voeren een medisch onderzoek uit. Ze meten hun hartslag, gehoor, zicht en conditie, en testen of ze ruimteziek worden.
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Bekijk alle lessen