Lesmateriaal
Projecten
Trainingen
Agenda
Nieuws
Over ESERO
Partners
Privacy
Lesmateriaal
Les: Sterrenbeelden en horoscopen
Les
Sterrenbeelden en horoscopen
Kijken naar sterrenbeelden
Wat is jouw sterrenbeeld? Welke sterrenbeelden staan er nog meer in een horoscoop? Jouw eigen sterrenbeeld kun je ook vinden aan de nachtelijke hemel. Sterren in hetzelfde sterrenbeeld staan niet allemaal op dezelfde afstand van de aarde.
Download lesmateriaal
Media bij deze les
Opdrachtblad (1/3)
Opdrachtblad (2/3)
Opdrachtblad (3/3)
Herfst
Lente
Winter
Zomer
Les informatie
Type
Les
Groep
Po 5 - 6
Duur
50-90 min
Voorbereiding
10-30 min
Kerndoelen
1
-
5
-
6
-
8
-
23
-
54
-
55
Werkvormen
Onderzoek, Groepsopdracht
Deze les hoort bij
Lessenserie
Reis door de ruimte
Kom alles te weten over ruimtevaart en sterrenkunde met het lespakket van “Reis door de ruimte in 80 lessen”.
Download lesmateriaal
Media bij deze les
Kijk ook eens naar deze lessen
Les
Leven in het Melkwegstelsel
De Melkweg is een verzameling van stof, gas, miljarden sterren en is ontzettend groot. De leerlingen leren over de Melkweg en maken een eigen melkwegstelsel.
Po 5
-
6
Les
De grootte van de maan
Soms lijkt de maan klein, soms een stuk groter. Waar komt dat door? En hoe groot is de maan eigenlijk? In hun onderzoek naar de omvang van de maan leren de leerlingen werken met verhoudingen.
Po 5
-
6
Les
Wat doe je op een dag?
Hoe delen leerlingen hun dag in? Wat doe je als je wakker wordt? Leerlingen leren over ochtend, middag, avond en nacht en wat je op die momenten van de dag doet.
Po 1
-
2
Les
Een jaar op Mercurius
De dagen en jaren op Mercurius zijn heel anders dan die op de aarde. Deze les legt uit hoe het kan dat een jaar op Mercurius korter is dan een dag. Daar komt de rekenmachine bij van pas.
Po 7
-
8
Bekijk alle lessen