Lesmateriaal
Projecten
Trainingen
Agenda
Nieuws
Over ESERO
Partners
Privacy
Lesmateriaal
Les: Voorwaarden en bedreigingen
Les
Voorwaarden en bedreigingen
Thema Mens & Aarde - les 1
Het leven op aarde lijkt vanzelfsprekend, maar als we andere planeten bekijken is dat niet zo vanzelfsprekend als we denken. In deze les ontdekken de leerlingen welke factoren van belang zijn om leven mogelijk te maken.
Download lesmateriaal
Media bij deze les
Ingrediënten voor leven
Les informatie
Type
Les
Groep
Havo 1 - 2
Vwo 1 - 2
Duur
40-50 min
Voorbereiding
10-30 min
Kerndoelen
29
-
30
Werkvormen
Zelfstandig werken, Klassengesprek
Deze les hoort bij
Lessenserie
Ruimteschip Aarde voor voortgezet onderwijs
Lesmateriaal dat is ontwikkeld bij de ruimtereis van André Kuipers.
Lessenserie
First Lego League 2018
In 2018 staat de First Lego League in het teken van de ruimtevaart. ESERO NL heeft veel lessen over bemande ruimtevaart die je daarbij als inspiratie kunt gebruiken
Download lesmateriaal
Media bij deze les
Kijk ook eens naar deze lessen
Les
Eb en vloed
Wat is eb en vloed precies? En wat heeft de maan hiermee te maken? In deze les maken de leerlingen een model van de aarde en de maan en verklaren hiermee de getijden.
Vmbo 1
-
2
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Met een katapult door de ruimte
De les en de video “Met een katapult door de ruimte” dagen leerlingen uit zelf een object te lanceren.
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Is er geluid in het heelal?
Geluid is er bijna altijd en overal, hier op aarde. Maar in de ruimte is het juist ontzettend stil. Aan de hand van een proef bedenken de leerlingen waarom je in de ruimte niets kan horen.
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Les
Origami met zonnepanelen
Zonnepanelen van satellieten zijn groot en plat, maar een raket is rond en heeft maar weinig laadruimte. Hoe los je dat als ontwerper op?
Vmbo 1
-
2
Havo 1
-
2
Vwo 1
-
2
Bekijk alle lessen